Масови оставки в Енергото, служител: „Можем да държим хората два, три или четири дена без ток“

Масови оставки в Енергото, служител: "Можем да държим хората два, три или четири дена без ток"

Множество молби за напускане, депозирани от аварийните екипи на Електро-разпределителни мрежи Запад, създават реална опасност без ток да останат десет области в страната точно преди празниците, твърдят служители на дружеството.

Недоволството е заради ниски заплати. Днес част от подалите молби са преждевременно освободени от работа, предаде bTV.

Сред тях са работници, изразили публично недоволството си.

Високо напрежение, заради ниски заплати предизвикало служители от 22 оперативни центрове да подадат молби за напускане с надеждата, че ръководството ще потърси диалог с тях. Вместо това, Дружеството освобождава 5-ма служители.

„Днес сутринта дойде човек, представител и ни извика трима човека и ни каза, че ни освобождават от работа, още от утре“, разказа Емил Прешелков – един от освободените работници.

Трудът им е висококвалифициран и рисков, а заплатите под 1500 лева. Ако конфликтът не се разреши, след 20 декември неудобствата ще са за абонатите.

„Половината Югозападна България ще чака колеги, които не са подали молбите, да дойдат при авария. Това означава, че можем да държим хората два, три или четири дена без ток“, казва Иван Белчев, друг освободен от работа.

В официален отговор до bTV от Дружеството твърдят, че общият брой на служителите е 3000, а броят на молбите за напускане в цялата група са десет. Служителите обаче не са съгласни.

„Около 300 молби са по наши сметки, имаме снимков материал, имаме записани хората, които са подали молбите. Може да се провери“, категорично заяви Емил Прешелков.

Масови молби за напускане са подадени от служители на дружеството и в област Монтана.

Въпреки това, от Електроразпределителни мрежи Запад твърдят още, че към този етап не са налични индикации за увеличение на текучеството на персонала, нито е налице риск от подобен характер.

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.