Днес Пипереа е изпратил отворено писмо до Урсула фон дер Лайен, след като преди ден Европейската комисия го обвини, че зад инициирания от него вот на недоверие стои Русия.
„Москва стои зад вота на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен, иницииран от румънския евродепутат от АУР Георге Пиперя и отхвърлен от Европейския парламент преди 10 дни“, заяви вчера говорителят на Европейската комисия Томас Рение, като се позова на доклади на две компании, специализирани в борбата с дезинформацията – Debunk и Check Firsт
Според Пипереа не може да се говори за независимост на проучванията, тъй като са извършени от организации, които, по думите му, получават директно финансиране от Европейската комисия чрез различни проекти.
Той подчертава, че няма доказателства за обвиненията на Комисията и моли председателя й – Урсула фон дер Лайен, да се извини, както на подписалите искането за вота, така и на всички 460 милиона граждани на ЕС.
Накрая той обещава да задейства съдебни действия.
„В случай на отказ или мълчание за период, който е по-дълъг от седем дни, както Европейската комисия, така и нейните представители, съответно Вие и говорителят, се излагате на риск от иск за обезщетение пред Съда на ЕС, заведен от мен и някои от подписалите и гласувалите на предложението“, се казва в отвореното писмо.
На 26 юни евродепутатът Георге Пипереа внесе вот на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен.
Както SafeNews писа, Урсула фон дер Лайен оцеля при инициирания от гръцки евродепутат вот на недоверие срещу нея: Предложението бе подкрепено от 175 евродепутати, „против“ гласуваха 360, а 18 се въздържаха от общо 553-ма гласували.
Според анализатори обаче, гласуването на вота на недоверие в Европейския парламент е отслабило Фон дер Лайен, дори при отхвърлен вот.
Щетите са непоправими – не само за нея, но и за нейния лагер от ЕНП. Никога шефката на ЕК не е била толкова слаба и уязвима.
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.