Фейсбук след скандалния запис на ПП, които събират кеш пари за избори: Тези са тотал щета!

Хората си говорят познати неща – медии се купуват на национално ниво

Дали не сте забелязали случайно, че едни и същи хора продават държавата, пласирайки обира като промяна

Аудиозаписът с участието на лидерите на ПП, в който те признават за неофициален кеш в торби очаквано породи коментари в социалната мрежа Фейсбук. Едни видяха познат сценарий, а други припомниха, че от джипа на Пламен Бобоков преди време бе заснет да слиза Христо Иванов.

В основната  част на се чуват гласове на водещи фигури от формацията: Кирил Петков, Асен Василев, Николай Денков, Лена Бориславова, а на финала – телефонен разговор между мъжки глас, който прилича на този на Кирил Петков, и „Пламен“ (вероятно Бобоков), когото съпредседателят на партията моли да му препоръча човек, който би могъл да му даде един милион и половина лева за телевизионна реклама. 

„Може да са официално, може да са неофициално, както му е по-удобно на твоя човек“, се чува в записа.

Това и още няколко израза като „ние неофициален кеш имаме“, „въпросът е да имаме въобще кеш“, „кеш в торби“ и колко са важни сумите кеш, които се чуват основно от гласовете, приличащи на Петков и Василев, предизвикват въпроси по какъв начин вестителите на промяната събират пари за изборната си кампания, прегазвайки законите в страната.

Разбира се, че си търсят пари и дарители, не се разбира каква е нужната сума, каква точно са събрали, но се говори за стотици хиляди и за над милион за телевизионна реклама.

Обсъжда се и как хора с високи заплати могат да направят дарения. От аудиото се чува още, че човек е спечелил милиони от стари вагони, но не се разбира кой е той.

Слес изтичане на записа „Продължаваме промяната“ заявява в позиция, че преди парламентарните избори на 2 април 2023 г. формацията не е успяла да събере пари, за да финансира предизборната си кампания.

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.