Снимка: БГНЕС |
„Не съм бил поставен под карантина след завръщането ми от 24 часово пътуване до Лондон“, това заяви в профила си във Facebook икономистът Владимир Каролев. Той беше задържан за 24 часа в Благоевград по обвинения за нарушаване на задължителната карантина.
„Кaктo знaeтe фeйcбук cтeнaтa ми e нaпълнo oтвoрeнa и вceки мoжe дa пишe нa нeя и дa ми пишe нa лични. И някoи хoрa (дa, нe мнoгo) прoдължaвaт дa мe oбвинявaт, чe cъм бил нaрушил кaрaнтинa“, пише той на стената си във Facebook и обяснява:
„Такива са и заглавията в повечето медийни отразявания на ареста ми за около 22 часа на 24 март. Поради което заявявам следното и моля медиите, които са написали, че съм нарушител на карантина, да отразят моето заявление.
Не съм бил поставен под карантина след завръщането ми от 24 часово пътуване до Лондон на 10/11 март 2020, където бях поканен на важна среща в офиса на Европейската Банка за Възстановяване и Развитие във връзка с инвестиция на ЕБВР в българска компания с близо 2000 служители. На 11 март нямаше закон за извънредно положение, нито Великобритания е била в списък на държави за които се изисква поставяне под карантина при завръщане в България. Поради факта, че не съм нарушил карантина, нямам и обвинение от СРП за нарушение на карантина. Ако някой от вас не вярва на моите думи и иска да разбере дали лъжа или не, моля да се обърне към СРП. I rest my case ?
Хубава седмица, тези от вас, които са здрави и имат работа, вършете си работата при стриктно спазване на правилата за дистанциране и дезинфектиране. И особено внимателни да бъдат хората с хронични болести, защото малко неща са доказани за този вирус, но едно е напълно ясно – около 99% от починалите по света, които са имали COVID-19 са имали една или повече хронични болести. И за разведряване една типична английска шега ??“.
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Нет Вести!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.