Комично и абсурдно продължение получи историята около поправките в доклада на ЕП за България, внесени от евродепутата от Малта Роберта Мецола.
Вчера тя поиска в документа да се запишат подозренията, че обвиняемият бизнесмен Васил Божков финансира протестите.
Днес обаче от Отровното трио – проф. Велислав Минеков, адв. Николай Хаджигенов и Арман Бабикян обявиха, че ще я съдят, а това предизвика скорострелна реакция от нейна страна – Мецола оттегли предложенията си за промени, които стъпваха на правителствените опорки на кабинета Борисов – че на протеста се плаща и че държавният глава Румен Радев, който има конституционното задължение да бъде политически неутрален, е взел директна линия на поведение в опозиция на правителството, поискал е неговата оставка и използва протестите като платформа за своята позиция.
През последните часове обаче стотици български граждани подложиха на масирана критика Мецола на профилите й в социалните мрежи и тя оттегли поправката.
След като малтийската следовница на Манфред Вебер и Борисов размисли, Отровното трио излезе с позиция по казуса:
Радваме се, че в рамките на 1 час евродепутатът Roberta Metsola от ЕНП направи лесен избор между съдебната зала, в която щяхме да я изпратим и привързаността ѝ към върхушката от ГЕРБ.
Тя бе подготвила поправка, в която присъстваше твърдението, че известен магнат плаща за протестите в България.
Очевидно съдебната система в ЕС работи по-добре от българската и безрадостната перспектива е накарала г-жа Мецола да преосмисли думите си и да оттегли предложението си.
Ние имаме прости мечти свързани с борбата с корупцията и реалната демокрация. В родината на г-жа Мецола финансовото разузнаване разкри поръчителя на убийството на журналистката Дафне Галиция.
И ние искаме както свобода на словото, така и работещи инструменти за борба с мафията. Битката за нас продължава ✊????????
проф. Велислав Минеков
адв. Николай Хаджигенов
Арман Бабикян
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.