Това твърди френското списание „Поан“, позовавайки се на свои източници. Засега официална информация по този въпрос не е давана нито от Кремъл, нито от Белия дом.
За Владимир Путин 9 май е най-важният ден в годината. Това е Ден на победата във Великата отечествена война.
Тази война му позволява да твърди, че целият свят дължи почти всичко на СССР и следователно на Русия, пише френското издание. Това е и денят, в който той често е изнасял речи за историята на 20 век в миналото, пише “Поан”.
Но каква победа биха празнували Владимир Путин и Доналд Тръмп на 9 май 2025 г. ?
Не толкова победата на съюзниците през 1945 г., колкото общата им победа в мирните преговори за Украйна, които планът „Келог“ предвижда да приключат на… 9 май.
Ако всичко върви добре за тях, за съвместния им план, 9 май 2025 г. ще отбележи техния триумф, триумфа преди всичко на Путин, който по този начин ще докаже, че първоначалното му сравнение на Украйна с нацистите се потвърждава и подкрепя.
Нека никога не забравяме аргумента за „нацистка Украйна“, който в очите на Путин оправда започването на войната. Така че, според него, 80 години след като сме триумфирали над нацистите, ние триумфираме над други нацисти!
Тръмп все още не е използвал reductio ad Hitlerum срещу украинците, но вече определи Зеленски като диктатор, критикувайки го, че е обявил война.
Това няма да е първото посещение на американски президент в Москва по такъв повод. Но ще е в съвсем различен контекст.
Бил Клинтън прие поканата на Борис Елцин да посети Москва на 9 май 1995 г., за да отбележи първата десетгодишнина от края на Втората световна война след падането на Берлинската стена. Въпреки различията си по отношение на Босна, Иран и разширяването на НАТО, двамата президенти се подкрепяха взаимно.
На 9 май 2025 г., ако новото споразумение между САЩ и Русия се запази, ако нищо не застраши поканата на Тръмп, чашата ще бъде символично изпита до дъно от европейците, които ще гледат на екраните си парада на руските войски, приветствани от американския президент.
Източник: Поан
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.