Проф. Людмил Георгиев: ГЕРБ е мафиотска структура. На върха е capo di tutti capi – Бойко Борисов

Проф. Людмил Георгиев: ГЕРБ е мафиотска структура. На върха е capo di tutti capi – Бойко Борисов
Партия ГЕРБ е мафиотска структура, на чийто връх стои capo di tutti capi – Бойко Борисов.

По-надолу са малките “capi” и огромните комисионни се отчитат пред тях. После се чудим откъде в чекмеджето на Бойко Борисов се повяват милиони евра и кюлчета злато.

Такъв е принципът на тази формация – мафиотски. на тази формация – мафиотски. Страхът е обзел Борисов до дъно – страх от възмездие, от затвор, заради всички безобразия, които сътвори.

Това заяви в ефира на Българското национално радио психологът и преподавател в Софийския университет проф. Людмил Георгиев.

По думите му има нужда да променим индивидуалистичното общество, в което живеем и да изместим фокуса от идеята за оцеляване. Според психолога ако това не се преодолее никакви законови механизми не биха могли да случат промяната.

“Комисионната е редовна практика в целия демократичен свят. Въпросът е в размера. По време на Тройната коалиция имаше някакъв морал, колкото и странно да звучи. Тогава размерът беше от 3 до 5%.

При тези години управление на ГЕРБ става дума за 40-50-60% Представяте ли си за какво става? И после се чудим за срутищата, свлачищата, магистралите. Ами как, ако строителната фирма трябва да отбие 50%, ще построи качествен път? Това е абсурд”, посочи Георгиев.

Проф. Георгиев определи като спекулация обвързаността на “Има такъв народ” с ДПС.

Според него Движението ще подкрепи правителство на партията на Слави Трифонов. Ако партията не срещне подкрепа, вероятността за предсрочни избори е голяма.

„Кризата на партиите е логично следствие на политическия живот в страната ни през последните 30 години.

ИТН се появява като нещо твърде различно от традиционните ни представи за партии. То се свежда до желанието да се внесе нещо ново в политическия ни живот“, коментира още психологът.

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.