ФАРС! Сглобката му отряза ръката с флекса и ограничи Радев да избира само между няколко върли гербаджии за служебен премиер!

ФАРС! Сглобката му отряза ръката с флекса и ограничи Радев да избира само между няколко върли гербаджии за служебен премиер!
Единият от нарочените за служебен премиер (шефът на Касационния съд) дори и не иска и моли да бъде изключен от списъка за бъдещи служебни премиери, а повечето като шефа на БНБ, на Сметната палата, омбудсмана и председателя на парламента са тежко свързани само с една партия – ГЕРБ.

Тази промяна в Основния закон подлежи на ревизия в Конституционния съд, защото обикновен парламент ограничава прерогативи на една власт, което е правомощие само на Велико народно събрания.

За служебен министър-председател президентът назначава измежду „председателя на Народното събрание, председателя на Върховния касационен съд, управителя или подуправителя на Българска народна банка, председателя или заместник-председателя на Сметната палата и омбудсмана или негов заместник“.

Това решиха депутатите с гласуваните на второ четене текстове от законопроекта за изменение и допълнение на Конституцията. Текстът бе гласуван с шест гласа „за“, трима „против“ и без „въздържал се“.

Вчера министър Атанас Славов заяви, че има писмо от страна на Върховния касационен съд (ВКС), с което настояват от кръга лица да бъде изключен председателят на съда.

Преди началото на заседанието Надежда Йорданова („Продължаваме промяната – Демократична България“) обясни, че консенсусът се оформя около внесения текст между първо и второ четене, така че ще бъде подложено на гласуване това, което е предложено.

„Относно председателя на ВКС и председателя и заместник-председателя Сметната палата – към настоящия момент няма решение те да бъдат изключени от списъка“, заяви Йорданова и добави, че още в самото начало на конституционния дебат са заявили, че използват гръцкия пример за това решение, тъй като то по-скоро засилва обстоятелството, че служебният кабинет не трябва да бъде партийно обвързан и няма политически мандат.

Депутатите гласуваха още, че избори за ново Народно събрание (НС) се произвеждат не по-късно от един месец след изтичане на срока на пълномощията на действащото Народно събрание.

С полагането на клетвата на новоизбраните народни представители се прекратяват пълномощията на предишното НС, решиха още депутатите.

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.