Извършени са претърсвания и в помещения на общината, в офиси на длъжностни лица, заподозрени за участие в разследваните престъпления.
Ще бъдат разпитани няколко свидетели и заподозрени, се казва още в съобщението.
Фактите се отнасят за периода 2017-2019 г. Става въпрос за безвъзмездна финансова помощ, получена от общината по проект за повишаване на енергийната ефективност в многофамилни жилищни сгради, финансиран от Европейския съюз, в размер на 169 000 евро (около 330 000 лв.). Проектът е възложен на частен изпълнител, обяснява ЕППО.
Според доказателствата длъжностни лица, участващи в проекта, включително и кметът, са представили невярна информация относно изпълнението на строително-монтажни работи, които не са приключили в установения срок.
Европрокуратурата проведе няколко знакови акции в България през последните месеци. Една от тях беше свързана и с жълтите павета в София.
Засега хората на Кьовеши в България не могат да се похвалят с особени успехи в съда. Първата присъда, при това постигната със споразумение, е 1 година условно. Друго дело на европрокуратурата – за подкуп, пък наскоро приключи и на втора инстанция с 6 месеца условно.
В същото време няколко евпрокурори напуснаха, а Кьовеши прати одит в България заради проблемите.
Резултатът от него и досега не е публично огласяван, а последната информация, предоставена на „Сега“ по темата от Люксембург, гласи, че тепърва докладът ще бъде представен на колегиума на европрокуратурата.
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.