Затварят ромския квартал в Брестовица, където живеят фамилиите с регистрирани 13 души заразени с коронавирус.
Решението е взето след разговор с директора на ОДМВР – Пловдив старши комисар Йордан Рогачев, съобщи областният управител Дани Каназирева.
Това ще е така, докато не излязат резултатите на всички изследвани от семейния кръг и не стане ясно, че вирусът е ограничен.
Става въпрос за две семейства. Член на едно от тях се е завърнал от Германия. И двете семейства са с добър социален статус и спазват разпоредените противоепидемични мерки от РЗИ, предаде БНР.
9 от съобщените нови 11 случая на Covid-19 са в село Брестовица, община Родопи, между които и дете на 9 години – без симптоми. Всичките са контактни на обявените вчера положителни лица от селото, съобщи областният управител Дани Каназирева.
Всички 13 души в Брестовица са хоспитализирани. Има един починал пациент в болница – мъж на 70 г. с придружаващи заболявания – исхемична болест на сърцето, артериална хипертония, сърдечна недостатъчност.
Останалите са под карантина, в добро състояние са и нямат симптоми.
По искане на областния управител още вчера започна тестване на по-широк кръг контактни лица с цел да се овладее ситуацията и да не се допусне заразяване и на други. Взети са всички мерки, засилено е и присъствието на органите на реда в селото.
От община Родопи продължават с дезинфекцията.
Днес областният управител ще проведе спешна среща с представители на Медицинския щаб, РЗИ, МВР и община Родопи.
Другите два случая, също съобщени днес от Националния оперативен щаб, са от град Пловдив.
Касае се за съпругата и 10-годишното дете на мъж, който работи във Видин.Там той е диагностициран като положителен на COVID-19, но въпреки това се е прибрал с автомобил при семейството си в Пловдив . В резултат на това съпругата и детето му също са се заразили.
„Това е абсолютно безотговорна постъпка“, коментира областният управител.
Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Нет Вести!
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.