58 хиляди лева годишна заплата получава жената на новия премиер Николай Денков.
Славка Чолакова, с която нямат официален брачен съюз, е ръководител на Катедрата по инженерна химия и фармацевтично инженерство към Софийския университет „Св. Климент Охридски“, пише Пиринско Днес.
Месечното ѝ възнаграждение за ръководната позиция, която заема във ВУЗ-а, е приблизително 5 бона. На този пост тя е от 2015 г. насам, а кариерата ѝ в СУ стартира през 2006-а от най-ниското стъпало – асистент по физикохимия.
Премиершата всъщност е 10 години по-млада от Денков и зад гърба си има един развод. Първият ѝ съпруг е от Благоевград, където е родена и тя, а с него има две пораснали деца – син и дъщеря, които настоящият министър-председател приема като свои. Щерката Диана е учила в катедрата, ръководена от майка ѝ, където и вторият ѝ баща Николай Денков се води преподавател.
След като завършва магистратура, тя продължава със защита на докторантска степен, а сега е служителка на майка си, защото се води хоноруван преподавател във Факултета по химия и фармация. Брат ѝ Станислав също си е подсигурил добра реализация. Той работи в софийския офис на голяма американска компания и е възпитаник на университета „Уоруик“ във Великобритания, където е завършил мениджърска специалност.
Освен основната заплата на Славка и премиерската на Денков, която гони близо 9 хиляди лева, семейството има и странични доходи от частна дейност. Чолакова притежава собствена фирма „Природен дизайн“ ООД. Компанията, основана през 2010 г., се занимава с научноизследователска и развойна дейност в областта на естествените, медицинските, селскостопанските и техническите науки, като жената на Денков е дори консултант на други фирми как да печелят от билкови екстракти.
Двамата с премиера пък са изкарали и десетки хиляди левове от анализи и разработки на сапун, шампоан, пяна на бира и сладолед.
Нищо чудно, че през изминалата 2022 г. са си купили още един апартамент в София за близо 300 хиляди лева. / Пиринско Днес
Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.