В четвъртък е първото заседание по делото за клевета на Манолова срещу Борисов

В четвъртък е първото заседание по делото за клевета на Манолова срещу Борисов

И Борисов заведе дело срещу Манолова – не можел да спи
В четвъртък, 15 октомври 2020 г., oт 14:00 ч. в Софийския районен съд е първото заседание по делото за клевета, заведено от Мая Манолова срещу Борисов.
Припомняме, че Манолова заведе дело срещу Борисов за клевета по повод на твърденията му, че във Волуяк, по време на кандидат-кметската кампания за София, тя се е срещала с роми, за да прави „уйдурма за купуване на гласове“.

В същото време обаче ставаше въпрос за среща на Мая Манолова с жители на Волуяк по повод неизградена канализация, липса на транспорт и лошо водоснабдяване.

На 7 ноември 2019 г. Манолова заведе дело срещу Борисов за 15 000 лв. за неимуществени вреди от неистински и опозоряващи твърдения.
Насрочването на делото на Манолова срещу Борисов отне една година.

Като ответна реакция Борисов е завел иск срещу Манолова на 3 юли 2020 г. по повод интервю на Манолова пред бТВ, в което тя казва, че “човекът, който пусна, извинявайте допусна, братя Галеви да се укрият от правосъдието и да напуснат страната, в национален ефир призна, че са фактор в кметските избори в София.”

В исковата си молба Борисов е вписал, че “започва да има и проблеми със съня, изпитвал е смущения, напрежение, гняв и неудобство от свързването на името му с обидните и клеветнически изявления на ответника по негов адрес.”

Изпитвал е също “стрес; подтиснал се и се разстроил от незаконосъобразната намеса на ответника в личната му сфера и публичното засягане на неговия личностен и професионален авторитет и добро име.”

Случайното разпределение на делото на Борисов срещу Манолова обаче е извършено след изтичането на срока по правилата на съда – вместо до края на деня на 3 юли, когато е заведена исковата молба или на следващия работен ден – 6 юли, делото е разпределено на съдия едва на 7 юли 2020 г.

И двата иска са на стойност по 15 хил. лв.

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.