Acronis учетворява броя на служителите си в София до 2021 г.

Специализираното в киберсигурност и съхранение и управление на данни софтуерно дружество Acronis ще увеличи четворно броя на служителите си в българския си офис до края на следващата година. В момента в София работят между 200 и 250 служителя на компанията, а до края на 2021 година се очаква броят им да надхвърли 1000 души, заяви в интервю  за технологичното предаване UpDate по Bloomberg TV Bulgaria Станислав Протасов, съосновател, главен оперативен директор и технологичен директор на базираната в Сингапур компания.

„Смятам, че София ще стане най-големият център за развойна дейност на Acronis тази година въпреки факта, че коронавирусът и блокадите определено ни забавиха малко, защото пътуванията бяха забранени. А и с наемането на хора е по-сложно, те се страхуват да сменят работни места в такъв период. Но ние държим на плановете си. Мисля, че когато България и Европа отново се отворят напълно, ще продължим с плановете си и ще изградим най-големия R&D офис на Acronis – в София. Имаме много амбициозен план – до края на следващата година трябва да имаме 1000 служителя в офиса ни в София“, каза Протасов в разговор с водещия Бойчо Попов.

В интервю за UpDate мениджърът открои както позитивите на страната ни като място за бизнес, така и някои недостатъци.

„Има неща, които правителството ви и бизнес общностите трябва да свършат, за да улеснят много неща. Например, ако искате да развивате IT индустрията си, определено трябва да въвлечете чуждестранни таланти. Защото, въпреки че имате много хора с добро образование, трябват ви повече хора, които са работили за големите концерни, като Microsoft или Google или други компании. Тези хора често са чужденци, така че трябва да ги доведете до България.

А за да ги доведете до България, трябва да направите преживяването им лесно и приятно. Което значи, че одобренията за работа трябва да са бързи“, казва Протасов, сравнявайки условията с опциите в Сингапур.

Докато в азиатската страна за издаване на разрешение за работа са нужни средно около 4-6 седмици, то за България този срок е около 4 месеца.

Какви са последните тенденции сред киберопрестъпността в ерата на коронавируса и кои са най-големите рискове – вижте в интервюто за UpDate в събота от 19:30 часа по Bloomberg TV Bulgaria.
 

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Нет Вести!

Loading...

Ние не разполагаме с ресурсите да проверява информацията, която достига до редакцията и не гарантираме за истинността ѝ, поради което, в края на всяка статия е посочен източникът ѝ, освен ако не е авторска. Възможно е тази статия да не е истина, както и всяка прилика с действителни лица и събития да е случайна.